„Wielka księga superskarbów” – czyli o tym, co w życiu liczy się najbardziej

Superskarby! Rozejrzyj się wokół i powiedz co daje Ci szczęście… To zadanie banalne i oklepane? Z jednej strony tak, ale… czy dzieci to potrafią? A to przecież najprostszy sposób, żeby pokazać im jak wiele w życiu już mają i jak bardzo ważne jest to też w świecie dorosłych…

„Wielka księga superskarbów” Susanna Isern & Rocio Bonilla

„Wielka księga superskarbów” to zbiór krótkich opowiadań o tym, co naprawdę liczy się w życiu. Książkę stworzył świetny duet, który już raz podbił serca małych (i dużych czytelników też) w „Wielkiej księdze supermocy” . Opowiadania napisała Susanna Isern, a pięknie zilustrowała je Rocio Bonilla. Dla mnie to duet w pełni zasługujący na miano idealnego!

Głównymi bohaterami są dzieci i ich największe skarby. Jest więc Sara, która wybiera się na obozowisko wraz ze swoimi przyjaciółmi i to właśnie dzięki nim ten wyjazd będzie najlepszym na świecie. Jest też Nico, który uwielbia odkrywać nowe miejsca w swoim najbliższym otoczeniu i odkrywać też ten dalszy świat – jego superskarbem jest jeździć coraz dalej. Natomiast Ana najbardziej lubi swoją tajną kryjówkę w domku na drzewie, gdzie może pisać, malować i marzyć. A dla Omara największym skarbem jest przyroda, o którą dba i uczy troszczyć się o nią innych 

Znalazło się tu łącznie 18 superskarbów (aż i tylko): rodzina, przyjaciele, podróże, czas dla siebie, przyroda, zwierzęta… i wiele innych. Wszystko to, co naprawdę się liczy. Bo to książka o tym, że największe skarby w życiu, to te których nie da się kupić nawet w najlepszym sklepie z zabawkami. Ale znajdziesz ich wokół siebie całe mnóstwo! Wystarczy się rozejrzeć i docenić.

Kiedy przeczytaliśmy w domu tę książkę pierwszy raz moje dzieciaki zaczęły zastanawiać się jakie są ich superskarby. To chyba najlepszy sposób, żeby nauczyć się dostrzegać szczęście i doceniać codzienność. 

Opowiadania są ciekawe, a ilustracje przyciągają wzrok dzieci. Myślę, że ta książka najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku 3 – 6 lat. 

 A inne książki tej autorki, które gorąco bardzo polecam to:

Komplet z „Wielką księgą supermocy” pomoże dziecku (i dorosłemu też) docenić z pozoru niewielkie rzeczy, które okazują się „super” –  supertalentem, superumiejętnością czy też superskarbem superdziecka. 😉 Obydwie książki wydane zostały przez wydawnictwo Mamania.

Rate this post
(Visited 671 times, 1 visits today)

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *