„Rok na zamku” – o życiu rycerzy i pewnym głodnym smoku

Opowieści o rycerzach i tajemnicze legendy to tematyka, która moim Brzdącom ostatnio bardzo przypadła do gustu. Choć jestem niemalże pewna, że przy tej książce każdemu dziecku się spodoba. Zapraszam Cię dzisiaj do zamku i to na cały rok!

„Rok na zamku” Nikola Kucharska

Pokazywałam Ci ostatnio książkę – wyszukiwankę, pamiętasz? „Rok na zamku” to dokładnie ten sam typ książek, które można czytać z dzieckiem dokładnie tak, jak ma się ochotę. Można śledzić miesiąc po miesiącu lub skupić się na poszczególnej postaci – a przy okazji snuć historie i wymyślać dialogi między postaciami. 

A bohaterów na każdej stronie jest tu całe mnóstwo! Na samym początku książki znajduje się spis wszystkich, z krótkimi opisami. Ich przygody kontynuowane są przez kolejne 12 miesięcy i są naprawdę zaskakujące.

Są królowie i księżniczki, rycerze i kupcy. Jest też błazen Dzwonek, który płata wszystkim figle (do czasu!) oraz czarownica, której złamała się miotła. Po zamku krąży też samotny duch, a Królowa Babka wspomina czasy kiedy mogla tańczyć … naprawdę dużo się dzieje! 😉 I jak to bywa w bajkach, w których występują księżniczki jest też żaba! A cały rok łączy główna przygoda związana z pewnym jajem, z którego wykluwa się bardzo głodny smok i przez ten jego apetyt (szczególnie na jeden produkt) doprowadza ostatecznie do… wielkiej bitwy! 

„Rok na zamku” został wydany w dużym formacie, na grubych tekturowych stronach – to najlepsze rozwiązanie dla książek, które są tak intensywnie oglądane. Każda rozkładówka to nowy miesiąc, pełen interesujących bohaterów, różnobarwnych szczegółów i detali. Ilustracje Nikoli Kucharskiej idealnie pasują do zamkowej tematyki i przyciągają ciekawski wzrok Małych Odkrywców.

„Rok na zamku” to książka, która najbardziej spodoba się przedszkolakom tak mniej więcej od 4 r.ż, do…? To zależy jak bardzo dziecko lubi tego typu książki – mój 6-latek też z chęcią wyszukiwał postaci na kolejnych stronach, a zadanie w wyszukiwanie przedmiotów na końcu książki wcale nie było proste. 😉

„Rok na zamku” to już kolejna (chyba 9) część, która ukazała się w ramach serii książek opowiadających o 12 miesiącach w przeróżnych miejscach. Serię otwierał przepięknie wydany „Rok w lesie”, później pojawiały się wyszukiwanki o życiu w przedszkolu, na wsi, na targu, w krainie czarów, w górach czy też na placu budowy. Jeśli jeszcze ich nie znasz, to zerknij na stronę wydawnictwa Nasza Księgarnia, może któraś jeszcze przypadnie do gustu Twojego i Małego Czytelnika? 🙂

Pokazałam Ci dzisiaj książkę: „Rok na zamku”
Jej autorem jest: Nikola Kucharska
Ukazała się w: 2021 r.
Nakładem wydawnictwa: Nasza Księgarnia
Liczba stron 28
Rate this post
(Visited 570 times, 1 visits today)

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *