„Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” – napady chichotu gwarantowane

Są takie książki, które są już z nami bardzo długo i wcale nam się nie nudzą! A wręcz przeciwnie – zawsze znajdujemy w nich coś co poprawia nam humor lub potrafi nas rozbawić. Pokażę Ci dzisiaj taką książkę jest o… krasnoludkach!

„Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” – Maciej Szymanowicz

Zacznę na poważnie. 😉 „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” to kompendium wiedzy o krasnoludkach. Zebrano w niej wiedzę o co najmniej 465 sztukach tych małych istot!

Na kolorowych ilustracjach z minimalną ilością tekstu (tu obrazy mówią same za siebie 😉 ) wyjaśnione jest skąd się krasnoludki w ogóle biorą (z książek o krasnoludkach, z kwiatków, ze sklepu, z ciastek w kieszeni), jak się przemieszczają (np. ptakolotem), gdzie mieszkają i jakie uprawiają sporty. 

Jest też cała rozkładówka o ich psotach w domu – już nie będziesz zastanawiać się skąd się wzięły kolejne plamy na ubraniach, albo gdzie poznikało jedzenie z psiej miski i dlaczego chwilę po odkurzaniu znowu wszędzie leży kurz. 😉 W tej książce każda strona jest pełna wydarzeń, miejsc i intrygujących cech krasnoludków. 

Nie wiem czy miałaś już styczność z książkami, które ilustrował Maciej Szymanowicz? Ja po takie książki sięgam niemalże w ciemno, bo jest on świetnym ilustratorem. W przypadku tej pozycji jest jej wyłącznym autorem (wymyślił i tekst i ilustracje). Poziom, jak dla mnie, jest mistrzowski. 

Książka wydana została w dużym formacie na grubych, kartonowych stronach stronach, dzięki temu posłuży naprawdę długo! I mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo to jedna z naszych najulubieńszych książek -wyszukiwanek. Tylko rogi ma wytarte od ciągłego przeglądania i przekładania stron. 🙂

Książka ukazała się pod szyldem wydawnictwa Nasza Księgarnia już całkiem dawno, bo w 2018 roku. Dlaczego więc pokazuję ją akurat teraz? Bo według mnie to świetny prezent na Dzień Dziecka – książka wyszukiwanka, przy której spędzisz z dzieckiem wspaniały czas! I zapewniam Cię, że nie tylko dziecko będzie się śmiało. 😉

Uwielbiam takie książki, które czyta się wspólnie, każdy może pokazać interesujący go fragment – pośmiać się, porozmawiać. Książki, których sposób czytania zależy tylko i wyłącznie od nas. 🙂

Pokazałam Ci dzisiaj książkę: „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”
Jej autorem jest: Maciej Szymanowicz
Ukazała się w: 2018 r.
Nakładem wydawnictwa: Nasza Księgarnia
Liczba stron 28

 

Rate this post
(Visited 309 times, 1 visits today)

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *