„Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” – odpocznij na urlopie z maluchem

Da się odpocząć wyjeżdżając na urlop z dzieckiem (nawet z dwójką dzieci się da, w większej kombinacji nie próbowałam. 😉 ). Serio! Trzeba tylko wybrać odpowiednie miejsce dla rodziców i dziecka, takie które pogodzi potrzeby wszystkich stron. Teraz znalezienie takiej miejscówki jest jeszcze prostsze, a to wszystko dzięki jednej książce „Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” Toli Piotrowskiej.

Opisywałam już serię przewodników „Odetchnij od miasta” wydawnictwa Buchmann, pamiętasz? To właśnie między innymi w nich szukam miejsc na nasze rodzinne wycieczki. Teraz jest jeszcze prościej, bo cały przewodnik zadedykowano takim właśnie podróżom – z dzieckiem, z dziećmi, z pełną rodzinką, czyli takie jak lubię najbardziej. 

„ODETCHNIJ OD MIASTA. PODRÓŻE Z DZIECKIEM”

Podróże uwielbiam od zawsze. Pamiętam pierwsze kolonie i obozy gdy byłam dzieckiem. Na pierwszy swój wyjazd (bez rodziców!) wyjechałam w pierwszej klasie podstawówki, to było coś! Autokarem na Słowację, wtedy wydawało mi się, że to wyprawa na koniec świata! 😉 Lubiłam też wsiadać do pociągu i obserwować jak za oknem zmienia się świat – zapach podkładów kolejowych do dziś kojarzy mi się z wakacyjnymi przygodami. Ciekawe jakie wspomnienia będą miały moje Brzdące…

No właśnie, Brzdące… Kiedy urodziłam pierwszego synka wiedziałam, że świat wywróci mi się do góry nogami. Przecież każdy mi o tym mówił… Ale nie spodziewałam się, że aż tak! Mój mały High Need Baby, wymagający 100% uwagi, karmienia i noszenia na rękach – nie znosił podróży nawet w najwygodniejszym foteliku samochodowym. Ale próbowaliśmy z miesiąca na miesiąc wyjeżdżać gdzieś bliżej, a potem nawet dalej i samolotem też. Bo ja tego potrzebowałam. Potrzebowałam odetchnąć innym powietrzem i z innym widokiem z okna, posiedzieć na innej ławce lub na kocu na plaży. Potrzebowałam odetchnąć od miasta. 

Ponad 5 lat temu nie było jeszcze takich przewodników, ani portali, poprzez które tak niesamowicie prosto znaleźć miejsce na odpoczynek. Ale teraz już są i trzeba z nich korzystać! 🙂 Dzisiaj pokażę Ci więc właśnie taki przewodnik. Dzięki niemu poznasz miejsca idealne dla rodzin planujących wspólny wypoczynek. Tola Piotrowska – autorka tej części serii „Odetchnij od miasta” – znalazła ich ponad 60! Czadowo!

Tola Piotrowska jest na co dzień autorką bloga tolala.pl i fotografką. Podróżując czasem z mężem, czasem ze swoją mamą, a przede wszystkim z synkiem Gustawem odwiedziła ponad 60 miejsc (63 dokładnie) – agroturystyk, domów gościnnych, pensjonatów i kameralnych hoteli, wszystkie są przyjazne rodzinom, a ich przestrzeń przygotowana jest dla rodziców i ich maluchów.  

Miejsca wymienione w książce podzielone są na 5 kategorii, ze względu na otoczenie, w którym najlepiej jest łapać oddech i regenerować siły: 

  • Las i Łąka
  • Morze
  • Jezioro
  • Góry
  • Hotele

Choć zdecydowanie możliwości wypoczynku nad morzem Tola Piotrowska pokazała najwięcej. Nad morzem i nad jeziorem, więc jeżeli również uwielbiasz odpoczywać nad wodą, to inspiracji na pewno nie będzie Ci brakować. 🙂

Oprócz opisów miejsc na wypoczynek, historii ich powstania i atmosfery, która w nich panuje oraz przepięknych zdjęć, w książce jest też 5 wywiadów. Rozmów Toli Piotrowskiej z innymi mamami, które przedstawiają nie tylko swoje sposoby na podróżowanie z dziećmi, ale opowiadają też o początkach (nie zawsze łatwych) odkrywania świata z maluchami. To rozmowy pełne zrozumienia i pełne zachęt do pokazywania świata dzieciom, do rozpalania u nich pasji do wielkich i małych, ale zawsze pełnych przygód wypraw.

W książce przeczytasz więc rozmowy z:

  • dziennikarką i mamą trójki dzieci – Polą Madej-Luberą
  • autorką bloga Chujowa Pani Domu, mamą Niny – Magdaleną Kostyszyn
  • autorką bloga WorQshop, mamą Kajtka – Kasią Mıstaçoğlu 
  • twórczynią dziewczyńskich warsztatów tkackich „Czułe tkanki”, mamą dwóch chłopców – Marysią Boczar
  • autorką bloga Burczy mi w brzuchu, mamą dwójki dzieciaczków – Martą Śliwicką

Fragment książki, a dokładniej wycinek z rozmowy autorki z Polą Madej – Luberą, możesz przeczytać o tutaj:  „Gdyby nie podróże, tobym z pewnością zwariowała jako stay-at-home-mom, utknęła w jakimś marazmie”

A na sam koniec już cytat z książki, który dokładnie obrazuje moje podejście do podróży. Myślę, że Tola Piotrowska doskonale zna i rozumie sens podróży z dziećmi. 😉

„Pomyślcie czego potrzebuje wasza rodzina i nie bójcie się po to sięgnąć. Nie po rzeczy, tylko po doświadczenia. Po ten spokój w głowie i w sercu, którego nie da się zastąpić niczym, żadną rzeczą materialną. Każda podróż sprawia, że jesteśmy bogatsi. Nawet jeśli jest trudno.”

Rate this post
(Visited 477 times, 1 visits today)

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *