O mnie

Cześć!

mam na imię Patrycja i jestem mamą dwójki dzieci: Filipa (2015) i Dawida (2017). Dwójki rozbrykanych dzieci – takich typowych High-Need-Babies.  W swojej matczynej codzienności próbuję ich zrozumieć, sprostać ich potrzebom i nauczyć ich rozpoznawania swoich emocji.
Dlatego właśnie znajdziesz tutaj dużo artykułów na temat tego jak uczyć dzieci:  
  • słuchać własnego ciała,
  • rozumieć emocje,
  • świadomie reagować na docierające zewsząd bodźce,
  • jednocześnie wspierając ich wyjątkowe talenty.

Próbuję pokazać im MINDFULNESS, co w języku polskim tłumaczone jest jako „uważna obecność” lub „pełnia obecności”. Choć ja zdecydowanie bardziej wolę ten oryginalny termin.

Bycie „tu i teraz” oznacza dla mnie wsłuchiwanie się w siebie i w swoje otoczenie. Mam pozytywnego-bzika na punkcie poszukiwania równowagi pomiędzy być i mieć. Staram się więc aby mój dom był LESS – WASTE  i cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy krok w tym kierunku! 🙂 Z wielką chęcią Ci o tym opowiem.

W tym wszystkim nie zapominam o ODPOCZYNKU! Całą rodziną uwielbiamy spędzać czas na łonie natury, dlatego wyjeżdżając wybieramy miejsca zazwyczaj z dala od wielkich miast, blisko pól, łąk, lasów i gór! Bo morze mamy na codzień.

Jeszcze Ci o tym nie wspomniałam, ale porzuciliśmy Warszawę. Przeprowadziliśmy się do dużo mniejszej i spokojniejszej Gdyni. Plażę mamy niemalże pod domem, a do lasu jeździmy na rowerach 💚.

Uffff. To tak w wieeeelkim skrócie. 🙂 Jeżeli czujesz podobnie to myślę, że świetnie się dogadamy! Zostań tu ze mną i moją wesołą rodzinką. Przygotuj sobie kawę i powymieniajmy się doświadczeniami, bo wiesz, ja zawsze czekam na choćby najmniejszy znak od Ciebie (instagramowe serduszko, facebookowy kciuk lub jak masz czas zostaw swój komentarz lub napisz do mnie)! 🙂 Będę czekać.
JESTEM TEŻ O TU:

(Visited 691 times, 1 visits today)